Aktualności Wróć do aktualności
Filmowe spotkania z psychoanalizą. Film „C’mon C’mon” - Intuitu

Filmowe spotkania z psychoanalizą. Film „C’mon C’mon”

Z przyjemnością pragniemy zaprosić Państwa na pierwszy po przerwie seans w ramach Filmowych Spotkań z Psychoanalizą. Na inaugurację nowego sezonu w nowym Miejscu, obejrzymy kameralny "C'mon C'mon" Mike Millsa.

Ten poruszający, czarno-biały film pokazuje nowojorskiego singla, dziennikarza, który przemierza Amerykę z mikrofonem. W swoich wywiadach pyta dzieciaki i młodzież o ich życie, marzenia, supermoce i plany na przyszłość.

"Uważny, ciepły, skupiony wokół najważniejszych relacji „C'mon C'mon" działa terapeutycznie (…) Dowodzi też, że najmłodsze pokolenie, które tak chętnie oskarżamy o egoizm, ma nam do zaoferowania o wiele więcej, niż sądzimy." (za: gutekfilm)

Seans z dyskusją odbędzie się 23 stycznia w nowym miejscu: Kinie Art House Rialto w Poznaniu, ul. Dąbrowskiego 38.

Dyskusję po projekcji poprowadzą: dr Marcin Jauksz – filmoznawca oraz Michał Mocek – superwizor i psychoterapeuta szkoleniowy Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej

Wydarzenie zostało objęte patronatem Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej

Zobacz inne artykuły
Filmowe Spotkania z Psychoanalizą - 05.04.2023

Filmowe Spotkania z Psychoanalizą - "Blisko"

Jak to jest, gdy przestaje się być dzieckiem i zaczyna patrzeć na świat jak dorosły? Gdy budujący się świat pozostaje w napięciu zarówno z tym co wewnątrz, jak i z tym wokół, w otoczeniu innych. Na kwietniowe psychoanalityczne spotkanie filmowe wybraliśmy „BLISKO” w reżyserii Lukasa Dhonta. Po projekcji filmu zapraszamy do wspólnej dyskusji, którą poprowadzą: Michał Mocek - superwizor i certyfikowany psychoterapeuta psychoanalityczny, oraz dr Marcin Jauksz - filmoznawca i literaturoznawca UAM "Dorastanie to też mrok. To nie może być temat tabu. Zjawiskowy film o przyjaźni i żałobie po niej.” - Anna Tatarska Trzynastoletni Leo i Remi to przyjaciele od zawsze, są tak blisko siebie, że traktują się jak bracia, ale już zaraz przestaną być dziećmi. Na razie cieszą się ostatnimi chwilami beztroski. Najlepsi przyjaciele spędzają czas razem zarówno w szkole, jak i poza nią. Znają swoje największe sekrety, nocują u siebie, przytulają się, wspierają. Dhont wykorzysta jednak szkolną rzeczywistość do pokazania, że nie trzeba wiele, by zmieniło się tak dużo. „Blisko” zdobył Grand Prix za najlepszy film na festiwalu w Cannes, był też nominowany do Oscara. Cykl jest objęty patronatem Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej.

Korzystamy z Cookies. Dalsze korzystanie ze strony oznacza zgodę na ich użycie. Szczegóły znajdziesz tutaj.