Aktualności Wróć do aktualności
Filmowe Spotkania z Psychoanalizą – Duchy Inisherin - Intuitu Filmowe Spotkania z Psychoanalizą – Duchy Inisherin - Intuitu

Filmowe Spotkania z Psychoanalizą – Duchy Inisherin

Filmowe Spotkania z Psychoanalizą - Duchy Inisherin

Któż z nas na pewnym etapie swojego życia nie spotkał człowieka, który miał pozostać z nim już na zawsze, a dziś jest wyłącznie wspomnieniem? Najbliższe psychoanalityczne spotkanie filmowe poświęcimy znakomitym "Duchy Inisherin" Martina McDonagh'a.Opowieść o losach dwójki przyjaciół, którzy znają się od kołyski rozgrywa się na wyspie, przy akompaniamencie wiatru i szumu morza. Pewnego dnia przyjaźń mężczyzn staje pod znakiem zapytania, gdy Colm niespodziewanie postanawia ją zakończyć. My, widzowie, jesteśmy równie zaskoczeni, co sam Pádraic, który za wszelką cenę próbuje zrozumieć, co się stało i odzyskać kontakt z dawnym przyjacielem. To złożona, spleciona z gorzkim humorem, poruszająca opowieść o odkrywaniu siebie, związkach z miejscem, z bliskimi. Czy są one najważniejsze, ważniejsze niż własne aspiracje, marzenia i plany? Cały wachlarz wątków i motywów, które są nieobce każdemu z nas zostały tu zaprezentowane z niezwykłą subtelnością i wyczuciem. Film, który zostanie w kulturze na długo i zdecydowanie warty dyskusji.

Po projekcji filmu zapraszamy do wspólnej dyskusji, którą poprowadzą: Michał Mocek - superwizor i certyfikowany psychoterapeuta psychoanalityczny, oraz dr Marcin Jauksz - filmoznawca i literaturoznawca UAM"

Duchy Inisherin" są m.in. laureatami 3 Złotych Globów, zdobywcą 9 nominacji do Oscarów 2023

Cykl jest objęty patronatem Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej.

Zobacz inne artykuły

Korzystamy z Cookies. Dalsze korzystanie ze strony oznacza zgodę na ich użycie. Szczegóły znajdziesz tutaj.