O nas
Justyna Mocek Michał Mocek
Justyna Mocek - Intuitu Justyna Mocek - Intuitu

Justyna Mocek

Psycholożka, certyfikowana psychoterapeutka psychoanalityczna (nr certyfikatu 205), superwizorka i psychoterapeutka szkoleniowa członkini Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej

Prowadzi
• psychoterapię dorosłych, młodzieży
• konsultacje dzieci i rodziców.

Pracuje w gabinecie prywatnym oraz Poradni Zdrowia Psychicznego od 18 lat.

Wykształcenie zawodowe

Absolwentka psychologii na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.
Swoją drogę stawania się terapeutką rozpoczęła od odbycia 4-letniego szkolenia z psychoterapii w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym rekomendowanym przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne.
Po rozpoznaniu zainteresowania psychoanalizą i doświadczeniu własnej analizy ukończyła 4 -letnie szkolenie w Studium Psychoterapii Psychoanalitycznej afiliowanym przez Polskie Towarzystwo Psychoterapii Psychoanalitycznej. Następnie uzyskała certyfikat psychoterapeutki psychoanalitycznej. Od początku pracy zawodowej regularnie uczestniczy w stałych grupach seminaryjnych w ramach których studiuje różne ujęcia teoretyczne i zagadnienie kliniczne m.in. teorię relacji z obiektem czy tradycję niezależną w psychoanalizie.
Swoją pracę poddaje regularnej cotygodniowej superwziji u certyfikowanych superwizorów PTPP i psychoanalityków PTPa
Również biegła sądowa w przedmiocie uzależnienia od alkoholu.

Doświadczenie zawodowe

W latach 2005 do 2015 pracowała w Poznańskim Ośrodku Zdrowia Psychicznego na Oddziale Dziennym Psychiatrycznym - Rehabilitacyjnym, gdzie wraz z zespołem prowadziła terapię indywidualną i grupową osób, które chorują na schizofrenię i cierpią na zaburzenia ze spektrum psychoz. Od tego czasu interesuje się i pogłębia wiedzę o pierwotnych stanach umysłu. W ramach Ambulatorium- Poradni Zdrowia Psychicznego prowadziła interwencję kryzysową, psychoterapię i wsparcie psychologiczne.

Przez dwa lata pracowała w Wojewódzkim Szpitalu Neuropsychiatrycznym w Kościanie, gdzie zdobywała doświadczenie w diagnostyce i pracy z osobami w kryzysie, depresji, choroby dwubiegunowej oraz psychozy.

W latach 2010 do 2020 współtworzyła Ośrodek Psychoterapii i Myśli Psychoanalitycznej, gdzie zajmowała się pracą z pacjentami i promowaniem myśli psychoanalitycznej w poznańskim środowisku. Wpółorganizowała seminaria, liczne wykłady oraz m.in. sympozjum „Psychoterapia i czas” podczas którego wygłosiła referat „Czy to już czas? - o kończeniu terapii”.

W 2018 r. w ramach III Krajowej Konferencji Psychologii Klinicznej prowadziała sympozjum „Doświadczenie czasu w sytuacjach klinicznych”, gdzie przedstawiła referat „Przyszłość jako istotny element terapii psychoanalitcznej”.

W 2012 r. była w grupie założycielskiej Koła Wielkopolsko-Lubuskie Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej. Przez 6 lat pracowała w zarządzie Koła, gdzie pełniła funkcję skarbnika.

Korzystamy z Cookies. Dalsze korzystanie ze strony oznacza zgodę na ich użycie. Szczegóły znajdziesz tutaj.