Formy pomocy
Dzieci, młodzież, rodzice - Intuitu Dzieci, młodzież, rodzice - Intuitu

Dzieci, młodzież, rodzice

Rozwijające się dzieci potrzebują rodziców, którzy potrafią różnie reagować w zależności od stadium rozwojowego dziecka. Każde dziecko jest inne. Dlatego też matka i ojciec, którzy odpowiadają na indywidualne cechy dziecka, z całym ich bogactwem, będą w pewnym stopniu innymi rodzicami dla każdego ze swoich dzieci.

Mogą też dostrzec, że wraz z upływem czasu, w miarę uczenia się od swoich dzieci, zmieniają się jako rodzice. Czasami jednak potrzebny jest ktoś spoza rodziny, żeby ten wzajemny rozwój był możliwy. Trudności rozwojowe mogą przejawiać się np. w kłopotach z uczeniem się, konfliktach z rówieśnikami, zaburzeniami jedzenia, niepewności co do swojej tożsamości.

Przed rozpoczęciem terapii dziecka potrzebne są konsultacje z jego rodzicami oraz z samym dzieckiem. W trakcie leczenia, spotkania z rodzicami odbywają się dalej, choć w przypadku starszych adolescentów można z nich zrezygnować. Taki ruch może wzmacniać poczucie własnej odpowiedzialności za siebie u młodego człowieka. Zgodnie z zasadą poufności rodzic nie poznaje szczegółów rozmów między dzieckiem a terapeutą.

Korzystamy z Cookies. Dalsze korzystanie ze strony oznacza zgodę na ich użycie. Szczegóły znajdziesz tutaj.